Olimpiada Wyobraźni

1.06.2005r. już po raz piąty świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności Uczniowskiej zwany Olimpiadą Wyobraźni. W obecności p.Haliny Gduli z Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty oraz p.Przemysława Krzyżanowskiego - Dyrektora Wydziału Edukacji, Dyrektor Gimnazjum nr 11

p.Mariola Rink-Przybylska przekazała klucze do szkoły na ręce przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego

oraz p. Anny Karczmarek – przewodniczącej Rady Rodziców.

Zgodnie z tradycją imprezę rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich. Potem reprezentacje wszystkich klas przystąpiły do rywalizacji o tytuł Superklasy. Zmagania obejmowały konkurs wiedzy o naszej szkole oraz turniej sprawnościowy. Najlepszą okazała się klasa III g, która otrzymała z rąk Pani Dyrektor zwycięski puchar.

Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego miasta, biorąc udział w konkursie wiedzy o Koszalinie, a także przystąpić do quizu chemicznego.

Uzdolniona plastycznie młodzież wzięła udział w happeningu pt. Piękna nasza Polska cała. Jego efektem był niezwykły obraz nawiązujący do tradycji naszego kraju i przedstawiający jego uroki.

Wśród olimpiadowych atrakcji znalazły się: wystawa militariów, loteria fantowa, Europiknik i stoisko pyszności.

Zwieńczeniem imprezy był udział w, zorganizowanym przez koszalińskie TKKF, Dniu Sportu. Młodzież Jedenastki aktywnie włączyła się do sportowych zmagań, biegnąc „do Paryża” na stadionie „Bałtyk”.

Przeżyliśmy dzień pełen wrażeń i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejną Olimpiadę Wyobraźni.